Robotyka LEGO

Robotyka LEGO to interaktywne warsztaty z dla dzieci i młodzieży. Celem warsztatów jest przekazanie dzieciom w wieku szkolnym wiedzy i umiejętności w zakresie podstawowych zasad działania robotów i urządzeń elektronicznych, technik oprogramowania oraz rozwiązania problemów projektowych. Edukacja to nie tylko przyswajanie formułek, ale przede wszystkim wprowadzanie każdej teorii w życie. Robotyka LEGO łączy naukę z zabawą w jedność oferując atrakcyjny system zajęć opartych na tworzeniu niezwykłych konstrukcji z popularnych klocków LEGO®.

Zajęcia główny nacisk kładą na rozwój wyobraźni wizualno-przestrzennej, kreatywności, pracy zespołowej i umiejętności logicznego myślenia. Dzięki warsztatom z robotyki dzieci nie zauważą nawet jak wiele nauczą się podczas budowania i programowania robotów. Wykorzystanie najnowocześniejszych zestawów klocków LEGO® WeDo oraz LEGO® Mindstorms EV3 pozwala na zrozumienie zawiłości budowy i oprogramowania robotów w sposób łatwy i przyjemny, dostosowany do wieku dzieci.

Zajęcia odbywają się:

  • Pracowniach Kultury Maki
    • czwartki w godzinach od 17:15 do 18:15.
       

Odpłatność: 15 zł/godzinę.
(tj. 60 zł/miesiąc przy 4 zajęciach w miesiącu, płatność u instruktorów. Robotyka LEGO to zajęcia prowadzone przez firmę zewnętrzną, dlatego płatności za nie nie można dokonywać w kasie DDK "Bronowice".)

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło