Tatary

100 kroków na 100-lecie odzyskania niepodległości - ZAPISY

W Pracowniach Kultury Tatary odbędą się bezpłatne warsztaty taneczne dla seniorów z zakresu tańców narodowych.

Podczas zajęć zostaną omówione podstawowe kroki tańców narodowych: poloneza, krakowiaka, kujawiaka, oberka i mazura. Warsztaty skierowane są do osób starszych, mają na celu zwiększenie aktywności fizycznej oraz uświadomienie uczestnikom bogactwa drzemiącego w polskiej kulturze ludowej.

Zajęcia poprowadzi Mateusz Janusz Solowski, lubelski artysta tancerz, specjalizujący się w tańcach narodowych, ludowych i etnicznych, który ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie Lublina, województwa oraz poza granicami kraju. Pasją Mateusza Solowskiego jest propagowanie i prezentacja piękna polskiego folkloru, czym włącza się w ochronę dziedzictwa narodowego. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymywał niejednokrotnie nagrody na Turniejach Tańców Polskich o randze Ogólnopolskiej, a także stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Mateusz Solowski bierze czynny udział w edukacyjnych audycjach i koncertach dla dzieci i młodzieży współtworząc programy dotyczące tańców narodowych i regionalnych. Aktywnie angażuje się w warsztaty taneczne „Tańcz i śpiewaj po polsku” w ramach Lubelskich Festiwali Nauki. Ponadto jest solistą Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. 

Zapisy na zajęcia trwają do 5 września pod nr tel. 605 236 308 lub e-mail: warsztaty2018@gmail.com. 

W czwartek, 6 września, o godzinie 17:00 w Pracowniach Kultury Tatary przy ul. Hutniczej 28A obędzie się spotkanie organizacyjne.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło