Tatary

L(ud)ove - warsztaty taneczne dla seniorów

Projekt L(ud)ove to cykl bezpłatnych warsztaty tanecznych dla seniorów z zakresu tańców ludowych z różnych regionów Polski.

Podczas warsztatów zostaną omówione podstawowe kroki tańców lubelskich, opoczyńskich, wileńskich oraz rzeszowskich. Warsztaty skierowane są do osób starszych, mają na celu zwiększenie aktywności fizycznej oraz uświadomienie uczestnikom bogactwa drzemiącego w polskiej kulturze ludowej.

Zajęcia poprowadzi Mateusz Janusz Solowski, lubelski artysta tancerz, specjalizujący się w tańcach narodowych, ludowych i etnicznych, który ma na swoim koncie wiele koncertów na terenie Lublina, województwa oraz poza granicami kraju. Pasją Mateusza Solowskiego jest propagowanie i prezentacja piękna polskiego folkloru, czym włącza się w ochronę dziedzictwa narodowego. Za swoje osiągnięcia artystyczne otrzymywał niejednokrotnie nagrody na Turniejach Tańców Polskich o randze Ogólnopolskiej, a także stypendia Prezydenta Miasta Lublin. Mateusz Solowski bierze czynny udział w edukacyjnych audycjach i koncertach dla dzieci i młodzieży współtworząc programy dotyczące tańców narodowych i regionalnych. Aktywnie angażuje się w warsztaty taneczne „Tańcz i śpiewaj po polsku” w ramach Lubelskich Festiwali Nauki. Ponadto jest solistą Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej. 

Zapisy na warsztaty zostały zakończone.

Warsztaty odbywają się w środy, w godz. 15:00-16:00 oraz 16:00-17:00 (dwie grupy) w Pracowniach Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło