Bajkowe Opowieści - 11.12.2015

Bajkowe Opowieści – 11 grudnia 2015 r. - "Bajkowy rok"

W piątek, 11 grudnia, zaprosiliśmy wszystkich sympatyków naszego cyklu, który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat, na kolejne piżamowe spotkanie. Tym razem zaproponowaliśmy temat "Bajkowy Rok", tj. bajki związane z zakończeniem roku i grudniowym, świątecznym, śniegowym szaleństwem.

Zaczęliśmy od wyjątkowej, krótkometrażowej animacji studia Walta Disneya z ulubionymi postaciami z "Krainy Lodu". Elsa, Olaf i Kristoff chcą przygotować Annie urodzinowe przyjęcie - coś jednak poszło nie tak - przeziębienie Elsy skutecznie utrudniło przygotowania... laugh Zaraz po bajce, razem, przygotowaliśmy PRZEPYSZNE smakołyki z okazji urodzin Anny. cheeky Każdy mógł wykonać dwie smakowite babeczki, według swojego własnego pomysłu, z przygotowanych przez nas składników.

Kolejnym punktem programu była projekcja kolejnej zabawnej bajki Disneya. Mickey postanowił przynieść do domu świąteczną choinkę, a pies Pluto wygrzewał się przy kominku w blasku świątecznych lampek. Niestety, w choince Mickyego zamieszkało dwóch nieproszonych gości - Chip i Dale - co spowodowało lawinę zabawnych nieporozumień smiley Po bajce rodzice z dzieciakami zabrali się za wykonywanie pięknych, kolorowych łańcuchów na domowe choinki.Na zakończenie posłuchaliśmy klasycznej baśni o 12 miesiącach, po której dzieciaki podzieliły się na cztery grupy i wykonały malowidła przedstawiające cztery pory roku. Było sporo sklejania, malowania, a przy zabawie towarzyszyła nam zimowa muzyka w wykonaniu Smerfów.Wieczoru dopełniły małe prezenty od DDK "Bronowice" w postaci cukierkowych naklejek dla każdego dziecka, prosto z przyjęcia urodzinowego Anny. laugh Do zobaczenia w styczniu! cheeky

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło