Bajkowe Opowieści - 15.05.2015

Bajkowe Opowieści – 15 maja 2015 r. - "Bohaterowie bajek Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej"

W piątek, 15 maja, odbyło się kolejne spotkanie z naszego nowego cyklu, który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat.

Tym razem spotkaliśmy się z bohaterami bajek Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Na początek, przeczytaliśmy sobie pierwsze opowieści z książki Marii Kownackiej o przygodach Plastusia - śmiesznego ludzika z plasteliny, ulepionego przez Tosię. Następnie dzieciaki wraz z rodzicami wykonywały kartki do pamiętnika z naszymi Bajkowymi Opowieściami. Pamiętnik ten będzie wkrótce dostępny również internetowo :)

Kolejnym punktem programu była projekcja kilku przygód przesympatycznego psiaka Reksia. A po bajce - czas wziąć się do pracy. Tym razem zadaniem było wypełnienie specjalnie przygotowanych reksiowych kolorowanek farbami - lecz nie przy użyciu pędzli, a reksiowych stempelków! To nie było łatwe zadanie – nawet dla dorosłych.

Na koniec zobaczyliśmy fragment filmu "Wielka podróż Bolka i Lolka", po czym z otrzymanych materiałów należało wykonać lalki dwóch bohaterów. Dzieciaki zaangażowane w pracę składały figurki wedle instrukcji, a rodzice nie odstępowali swoich pociech na krok, czynnie włączając się w proces twórczy :)

Kolejne spotkanie z cyklu "Bajkowe Opowieści" już za miesiąc! :) Zapraszamy! :)


DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło