Bajkowe Opowieści - 16.10.2015

Bajkowe Opowieści – 16 października 2015 r. - "Pieski w książce i w bajce"

W piątek, 16 października, zaprosiliśmy wszystkich sympatyków naszego cyklu, który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat, na pierwsze w tym sezonie piżamowe spotkanie. Tym razem odwiedziły nas najsłynniejsze pieski, które przez lata bawiły i rozśmieszały dzieci w całym kraju i nie tylko.

Na początek posłuchaliśmy niesamowicie popularnej piosenki "Puszek-Okruszek" w wykonaniu młodziutkiej Natalii Kukulskiej, po czym poznaliśmy psa Pankracego - bohatera słynnego programu telewizyjnego dla dzieci "Piątku z Pankracym". Zaraz po projekcji rozpoczęliśmy tworzenie przepięknych breloczków z modeliny.Kolejnym punktem programu była projekcja zabawnych harców "Pieska w kratkę", którego też wykonaliśmy - choć zupełnie inną techniką. Obowiązkowo do piesków dołączona była smycz, aby móc wyprowadzać je na spacerki.

Na zakończenie dzieciaki usłyszały fragment książki "Ferdynand Wspaniały" Ludwika Jerzego Kerna i malowały wszystko to, co Ferdynand widział podczas swojej pierwszej samodzielnej wyprawy na dwóch łapach! Malunki powstawały na specjalnie przygotowanych stołach.

Wszystkim pracom manualnym towarzyszył szereg piosenek o "psiej tematyce". winkDo zobaczenia w listopadzie! laugh Śledźcie naszą stronę internetową i fanpage na Facebooku, by być zawsze na bieżąco z Waszymi ulubionymi wydarzeniami.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło