Bajkowe Opowieści - 20.11.2015

Bajkowe Opowieści – 20 listopada 2015 r. - "Bajki zza wschodniej granicy"

W piątek, 20 listopada, zaprosiliśmy wszystkich sympatyków naszego cyklu, który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat, na kolejne piżamowe spotkanie. Tym razem odwiedzili nas bohaterowie najpiękniejszych i najpopularniejszych bajek i baśni zza wschodniej granicy.

Na początek wspólnie przeczytaliśmy jedną z najbardziej znanych bajek rosyjskich, fragment książki Piotra Pawłowicza Jerszowa, pt. "Konik Garbusek". Jest to opowieść o naiwnym, ale dzielnym i bardzo szlachetnym Iwanie, któremu niepozorny, magiczny konik garbusek pomaga pokonać liczne przeciwności losu, ożenić się z piękną księżniczką oraz zostać carem Rosji. Zaraz po bajce rozpoczęliśmy tworzenie fantazyjnych koników z masy solnej.

Kolejnym punktem programu była projekcja zabawnych harców "Wilka i Zająca", których maski wykonaliśmy następnie z tektury.

Na zakończenie króciutki fragment filmu "Dziadek Mróz" (ros."Морозко") z 1964 roku i na kredowym papierze maluchy tworzyły wspaniałe listy do Świętego Mikołaja. Listy były zarówno pisane, jak i rysowane, a rodzice uważnie obserwowali "podchoinkowe życzenia" swoich pociech wink

Wieczoru dopełniły małe prezenty od DDK "Bronowice" w postaci śnieżynkowych naklejek, dla każdego dziecka, prosto od Dziadka Mroza. laugh Do zobaczenia w grudniu! cheeky

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło