Bajkowe Opowieści - 24.04.2015

Bajkowe Opowieści - 24 kwietnia 2015 r. - "Znane i lubiane bajki czeskie"

W piątek, 24 kwietnia, odbyło się kolejne spotkanie z naszego nowego cyklu, który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat.

Tym razem spotkaliśmy się z bohaterami bajek czeskich. Na początek, przeczytaliśmy sobie pierwszy rozdział, pt. "Jak szewc Rumcajs został rozbójnikiem", z książki Václava Čtvrtka o przygodach słynnego zbójnika z rzacholeckiego lasu. Następnie obejrzeliśmy jeden odcinek Jego animowanych przygód i zabraliśmy się do pracy. Dzieciaki wraz z rodzicami wykonywały korale i bransoletki dla Haneczki - żony Rumcajsa.

Kolejnym punktem programu była projekcja kilku przygód przesympatycznego Krecika oraz pomysłowych Pata i Mata, czyli bohaterów animowanego serialu Sąsiedzi. Śmiechu było co niemiara - zwłaszcza, gdy Pat próbował złożyć nowo zakupione meble oraz gdy Mat pomagał Mu rozwiązać problem z zatrzaskującymi się drzwiami :) :)

A po bajce - czas wziąć się do pracy. Do wyboru było wykonanie Krecika na kopcu, bądź słynnego kabrioletu Pata. Obecni podzielili się obowiązkami i rozpoczęli konstruowanie. Dzieciaki z przejęciem wykonywały kolejne kroki montażu, a wciągnięci w proces twórczy rodzice nie odstępowali swoich pociech na krok! :)

Kolejne spotkanie z cyklu "Bajkowe Opowieści" już za miesiąc! :) Zapraszamy! :)

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło