Koncert "Baby, ach te Baby" - 13.03.2017

W poniedziałek, 13 marca, w Pracowniach Kultury Maki odbył się koncert Trzech Dżentelmenów zatytułowany "Baby, ach te baby"!

"Baby, ach te baby" to muzyczna podróż do dwudziestolecia międzywojennego, utworów wykonywanych przez Mieczysława Fogga, Eugeniusza Bodo, Adolfa Dymszę, czy Hankę Ordonównę. Podczas koncertu nie zabrakło pięknych pieśni i piosenek wychwalających kobiece przymioty i walory. W repertuarze Trzech Dżentelmenów znalazły się bowiem utwory takie jak "Umówiłem się z Nią na Dziewiątą", "Odrobinę szczęścia w miłości", czy "Brunetki, Blondynki"! laugh Utwory przeplatane były wierszami Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, jednego z najbardziej cenionych polskich poetów, który będąc mężem "Srebrnej Natalii", miał jednocześnie trzy romanse, i z każdą z tych kobiet chciał się żenić... wink

Wystąpili dla Pań znani i lubiani artyści scen lubelskich, soliści Teatru Muzycznego w Lublinie: Jakub Gąska (tenor), Marcin Żychowski (baryton) i Patrycjusz Sokołowski (bas), przy akompaniamencie: Magdaleny Maciąg (skrzypce) i Agnieszki Schulz-Brzyskiej (fortepian). Koncert poprowadził Łukasz Drozd.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło