Koncert zespołu Aleksandra Kutrzepa Quartet - 24.11.2016

Pracownie Kultury Tatary proponują cykl wydarzeń zatytułowany "Czwartkowy Gram-OFF/ON". W ramach cyklu będziemy zapraszać naszych, lubelskich artystów, tworzących wartą wypromowania muzykę!

W czwartek,  24 listopada 2016 r., o godzinie 20:00 zaprezentował się Państwu zespół Aleksandra Kutrzepa Quartetlaugh

Założycielem i pomysłodawcą formacji jest małżeństwo - Aleksandra i Robert Kutrzepa. Wszyscy muzycy posiadają wyższe wykształcenie muzyczne w zakresie stylistyki jazzu i muzyki estradowej, mają na swoim koncie udział w warsztatach muzycznych o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Na co dzień artyści zajmują się również pracą pedagogiczną m. in. jako nauczyciele w Lubelskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej II st., są współorganizatorami wydarzeń kulturalnych w Lublinie między innymi Międzynarodowych Warsztatów Jazzowych. Każdy z członków zespołu jest czynnym muzykiem angażującym się w projekty o zróżnicowanej stylistyce.

Repertuar Aleksandra Kutrzepa Quartet to kompozycje autorskie zmierzające w kierunku, który dyktowany jest przez nieograniczoną wyobraźnię i związaną z nią przestrzeń. Muzyka artystów charakteryzuje się wirtuozerią, nowatorskimi rozwiązaniami harmonicznymi, melodyką, perfekcyjnością i precyzją. Tematy kompozycji mimo trudności, wynikającej ze specyfiki tego konkretnego gatunku muzycznego są bardzo melodyjne, obrazowe a zarazem nieprzewidywalne.

W skład zespołu wchodzą: Aleksandra Kutrzepa (skrzypce), Bartek Garczyński (gitara elektryczna), Michał Studniarek (gitara basowa) i Robert Kutrzepa (perkusja).

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło