MediaLab: "Kartonowe DIY" - 19.06.2015

Rozpoczęliśmy trzydniowy cykl warsztatów "Kartonowe DIY", skierowany do młodzieży. Jest to idealna okazja by poznać tajniki programowania mikrokontrolerów Arduino i budowania prostych układów mechatronicznych, lutowania, własnoręcznego tworzenia i modyfikacji gier interaktywnych, a także wziąć udział w pracach nad naszym własnym „mini salonem gier”.


Trzeci, i ostatni zarazem, dzień cyklu był bardzo męczący. Powstały między innymi: kartonowy wiatrak napędzany z portu USB, gra w piłkarzyki, koszykówkę, mrugające diodami LED domki, czy grająca zabawka z wmontowanym przez Pawła, jednego z Uczestników, potencjometrem... Atrakcji było co niemiara, a na zakończenie – miła niespodzianka w postaci projektowych gadżetów. Radości nie było końca. Uszczęśliwieni byli również rodzice, którzy transportowali do domów wytwory swoich pociech... ;) - 19 czerwca 2015 r.


Cykl warsztatów "Kartonowe DIY" jest realizowany w ramach projektu "Inwestycja w Kulturę" (Inwestycja w kulturę. Działania systemowe na rzecz edukacji kulturalnej współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2007-2013, ze środków Europejskiego Instrumentu Sąsiedztwa i Partnerstwa. Priorytet 3 Współpraca sieciowa oraz inicjatywy społeczności lokalnych. Działanie 3.1. Rozwój regionalnych i lokalnych możliwości współpracy transgranicznej).

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło