Montownia Wyobraźni - 10.01.2017

We wtorek, 10 stycznia, zaprosiliśmy na trzecie spotkanie z nowego cyklu, podczas którego staramy się stymulować nieskrępowaną, dziecięcą fantazję poprzez słuchanie klasycznych baśni, wydawanych z piękną oprawą muzyczną w postaci słuchowisk. Przygaszone światło, zamknięte oczy i podróż w zaczarowany świat, bez żadnych ograniczeń...

Zaczęliśmy od wysłuchania słuchowiska pt. "Kosmiczna heca", które sprzyjało wyciszeniu, skupieniu i odpoczynkowi. Była to rozśpiewana historia wyścigu między kotem, a psem. Zawodnicy ścigali się różnymi środkami lokomocji. Kto jednak wygrał ten wyścig? Wspaniała opowieść autorstwa Wandy Chotomskiej i mnóstwo zabawnych piosenek z muzyką Mieczysława Janicza.

Następnie, dzieci miały okazję rozbudzić swoje wyobrażenia o kosmicznej podróży, przenosząc się w świat planet, galaktyk tworząc wspólnie wielobarwne instalacje podwieszane w przestrzeni galerii. W tym celu użyliśmy farb fluorescencyjnych oraz specjalnego podświetlenia ultrafioletowego. Efekt naszej pracy i piękne, wielobarwne i błyszczące konstelacje przerosły nasze najśmielsze oczekiwania!

Zapraszamy już za miesiąc na kolejną przygodę z dźwiękiem i sztuką...

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło