Muzeum Społeczne, wernisaż wystawy - 16.12.2015

W związku z otwarciem nowej Filii Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice" - Pracowni Kultury Maki w Dzielnicy Kośminek, zaprosiliśmy wszystkich mieszkańców do udziału w projekcie artystyczno-społecznym o charakterze "Muzeum społecznego".

Szukaliśmy chętnych mieszkańców dzielnicy Kośminek, którzy opowiedzieli nam swoją historię, a następnie wypożyczyli z kolekcji domowych to, co jest dla Nich ważne i o czym z pasją opowiedzieli - fotografie, pamiątki, ordery, obrazy itp. - w celu zaaranżowania chwilowej wystawy.

Ideą działania było podkreślenie, że to ludzie, mieszkańcy są najważniejszą częścią dzielnicy. To my wszyscy tworzymy klimat miejsca, w którym żyjemy; każdy z nas jest jakby odrębnym muzeum: każdy ma swoją historię, eksponaty, specyficzną atmosferę. Interesowały nas opowieści mieszkańców o sobie, o swoich przodkach, o tym, jak wpisują się w kontekst miejsca. Nie wiedzieliśmy kogo spotkamy na swojej drodze i jakie eksponaty będzie zawierało nasze muzeum, dlatego jest ono tak unikatowe i wyjątkowe, bo jedyne i niepowtarzalne, tak jak osoby, które je stworzą.

Wernisaż wystawy odbył się w środę, 16 grudnia 2015 r., o godzinie 18:00 w Pracowniach Kultury Maki, przy ul. Olchowej 8. Wystawę można oglądać do 3 stycznia 2016 roku.

"Muzeum Społeczne" realizowane jest w ramach projektu "Kultura Dostępna na Makach" dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło