Poranek Muzyczny - 06.03.2016

Poranki muzyczne - 6 marca 2016 r. - "Instrumenty z duszą"

W niedzielę, 6 marca 2016 r., zaproponowaliśmy wspaniały koncert dla dzieci pt. "Instrumenty z duszą" z cyklu "Poranki Muzyczne".

Swoje umiejętności zaprezentowały młode i niezwykle zdolne uczennice lubelskiej szkoły muzycznej, które wprowadziły dzieci w tajniki działania instrumentów smyczkowych i ich możliwości. Gościliśmy skrzypce (sztuk 2 laugh ), altówkę i wiolonczelę. Pokazaliśmy, jak brzmią osobno, a jak pięknie komponują się i tworzą całą magiczną rodzinę.

W trakcie tego Poranka Muzycznego usłyszeliśmy najsłynniejsze i najpiękniejsze utwory na instrumenty smyczkowe takich kompozytorów jak: Jan Sebastian Bach, Niccolò Paganini, Camille Saint-Saëns, Stanisław Moniuszko, czy Franz Schubert. Zachwyciła nas i wzruszyła muzyczna historia Łabędzia (Karnawał Zwierząt, C. Saint-Saëns), ale również nogi same rwały się do tańca przy dźwiękach Poloneza... Dowodem na to jest chociażby poniższy materiał filmowy! laughZapraszamy na kolejny Poranek Muzyczny! 

Poranki muzyczne to cykl familijnych audycji muzycznych, które odbywają się w Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice" w Lublinie, w co drugą niedzielę o godzinie 12:00.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło