Punkt Kultury - 15, 16, 19.12.2015

W ramach projektu "Kultura Dostępna na Makach" zrealizowaliśmy tzw. "Punkt Kultury". Nasi instruktorzy, z pomocą studentów Animacji Kultury z Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, przemierzali dzielnicę Kośminek wzdłuż i wszerz, by poznać pomysły mieszkańców na inicjatywy kulturalne. Chcemy wspólnie przygotować najlepszą ofertę kulturalną w Lublinie!

Spośród wszystkich Waszych pomysłów na zajęcia stałe, cykliczne oraz jednorazowe wydarzenia kulturalne wybraliśmy te, które możemy zorganizować (chociaż koncert One Direction w Lublinie istotnie wydawał się kuszący wink ) i już niedługo zaprezentujemy ofertę Pracowni Kultury Maki. A już teraz zapraszamy do obejrzenia galerii ze zrealizowanych trzech wydarzeń, na których Wam zależało.

15 grudnia 2015, o godzinie 15:00, odbyły się Warsztaty Wikliniarskie! Była to wyjątkowa okazja, by z młodych pędów wierzb stworzyć piękne rzeczy. Dzięki zaplataniu wikliny Uczestnicy warsztatów mogli przygotować śliczne ozdoby, kosze oraz wszystko, na co tylko pozwoliła wyobraźnia...

16 grudnia 2015, o godzinie 16:30, zaprosiliśmy wszystkie dzieci na spektakl, zrealizowany na podstawie książki Kornela Makuszyńskiego, o przygodach przezabawnego Koziołka Matołka, który szukał Pacanowa, gdzie podobno Kozy podkuwają! laugh Bajka pełna była zabawnych postaci odgrywanych przez młodych aktorów, a że audycja była w pełni interaktywna, dzieci niejednokrotnie brały udział w zabawach: były gośćmi na balu u królewny Zosi, pomagły Koziołkowi w nauce chińskiego abecadła i wiele innych... Spektakl ten podbił już serca małych widzów województwa lubelskiego, gdyż jest od października 2015 roku prezentowany w przedszkolach i szkołach, a teraz zawitał do Pracowni Kultury Maki. Dodatkowo, po bajce, odbyły się rozwijające kreatywność i pobudzające wyobraźnię Warsztaty Teatralne z aktorami.

19 grudnia 2015, o godzinie 15:00, zrealizowaliśmy familijne Warsztaty Świąteczne! Stworzyiśmy wspólnie wspaniałe ozdoby świąteczne, piękne, pękate bombki, eleganckie łańcuchy, zielone, pachnące wieńce, zachwycające stroiki, a wszystkie wyroby można było zabrać ze sobą do domu i udekorować nimi swoje mieszkania. Zapewniliśmy wszystkie potrzebne materiały oraz pomoc instruktorów smiley Dzięki temu tegoroczna Wigilia mogła być oprawiona i upiększona dekoracjami, które wykonały u nas całe familie - wspólnie. Bo czy nie o to właśnie chodzi w czasie Świąt Bożego Narodzenia? wink By wszyscy razem zatrzymali się na chwilę i docenili wartość bliskich osób. Na przekór komercjalizacji Świąt, zaproponowaliśmy rodzinne spotkanie w sobotę, by razem przygotować się do tego wyjątkowego wydarzenia, jakim są Narodziny Boga!

Projekt "Kultura Dostępna na Makach" dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu "Kultura Dostępna".

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło