Spotkanie z Jerzym Rogalskim - 07.11.2016

W poniedziałek, 7 listopada 2016 roku o godzinie 17:00, Pracownie Kultury Maki odwiedził Jerzy Rogalski - charakterystyczny polski aktor małego i dużego ekranu.

Już w trakcie studiów, pojawił się w komedii przygodowej "Jak rozpętałem drugą wojnę światową" (1969) jako Jędrzej Grzyb. Popularność zdobył dzięki roli gamoniowatego i pryncypialnego funkcjonariusza Milicji Obywatelskiej, porucznika Waldemara Jaszczuka, siostrzeńca porucznika Zubka w serialu "07 zgłoś się" (1984, 1987), a także roli odrzuconego amanta Staszka Kolasy, w filmie "Kogel Mogel". Stworzył też popisową postać studenta Patkiewicza w filmie "Lalka”. Grał w wielu polskich serialach środowiskowych, tematycznych i telenowelach, takich jak "Złotopolscy", "Miodowe lata", czy "Quo Vadis", a także "Plebania", gdzie od 2000 roku wcielił się w ulubieńca widzów - Antoniego Tośka, ojca Hanki, brata Jerzego.

Podczas swojego aktorskiego recitalu w Pracowniach Kultury Maki, Jerzy Rogalski zaprezentował ulubione wiersze, opowiedział o swojej karierze, a także porozmawiał luźno z publicznością o zawodzie aktora...

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło