Wernisaż wystawy - 16.04.2016

W sobotę, 11 kwietnia, w samo południe, odbyło się podsumowanie XXI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Mój Świat" III edycja międzynarodowa pt. "Lublin". Zostały wręczone nagrody i wyróżnienia oraz nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej.

Konkurs adresowany był do dzieci i młodzieży w wieku 5 – 20 lat. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonanie projektu karty pocztowej zainspirowanej miastem Lublin, jego historią, legendami, postaciami. Technika wykonania prac była dowolna. Chcieliśmy w ten sposób poszerzyć wiedzę o historii i teraźniejszości Lublina, przybliżyć postaci związane z Lublinem, które tworzyły lub tworzą jego historię i teraźniejszość, zapoznać ze śladami wielokulturowości Lublina poprzez poznanie jego dziejów, legend i architektury żyjących tutaj narodów, a także obudzić poczucie tożsamości lokalnej i europejskiej.

Na konkurs napłynęło 965 prac z 82 ośrodków (15 przedszkoli, 27 szkół podstawowych, 12 gimnazjów, 3 liceów ogólnokształcących, 19 ośrodków kultury, 6 ośrodków szkolno-wychowawczych) oraz 3 zgłoszenia indywidualne. Komisja zakwalifikowała do wystawy pokonkursowej 254 prace, spośród których przyznała 15 nagród i 51 wyróżnień. Gratulujemy wszystkim zwycięzcom!


XXI Wojewódzki Konkurs Plastyczny "Mój Świat", III edycja międzynarodowa pt. "Lublin", został objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Lublin, dr. Krzysztofa Żuka.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło