Wernisaż Wystawy - 16.10.2015

Wernisaż wystawy prac malarskich Ewy Wójcik - 16 października 2015 r.

Ewa Wójcik urodziła się w 1958 r. w Lublinie. Malarstwo interesowało Ją zawsze, jednak Jej edukacja plastyczna rozpoczęła się się dopiero po ukończeniu studiów – Politechniki Warszawskiej, kiedy to na stałe zamieszkała w Lublinie (1983 r.). Swoją pasję mogła rozwinąć dzięki Towarzystwu Przyjaciół Sztuk Pięknych w Lublinie, do którego należy od 1988 r. Tam też ukończyła Ognisko Plastyczne, pod kierunkiem Tomasza Świerbutowicza.

Swe umiejętności malarskie doskonaliła na wielu plenerach w kraju i za granicą, pod okiem nauczycieli szkolnych i akademickich. Uczestniczyła w plenerach m.in. w Niedzicy, Falsztynie k/Niedzicy, Brześciu (Białoruś), Kazimierzu Dolnym, Nałęczowie, Darłówku, Klementowicach, Kluczkowicach, Józefowie nad Wisłą, Józefowie k/Biłgoraja, Łosiach k/Gorlic, Sosnowicy, Hajduszoboszlo, Polgarze, Budapeszcie (Węgry). W 2011 roku została przyjęta do Związku Polskich Artystów Plastyków.

Zajmuje się głównie malarstwem sztalugowym (olej, akryl i akwarela). Miała 13 wystaw indywidualnych, brała także udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych, organizowanych przez TPSP, także za granicą (Centrum Kultury w Debreczynie 1995 r., Węgry). Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło