Wernisaż wystawy - 20.05.2016

Wernisaż wystawy prac malarskich Małgorzaty Wzorek, w ramach Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP Lublin 2016 - 20 maja 2016 r.

Małgorzata Wzorek jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. Cypriana Kamila Norwida w Lublinie. Skończyła studia w Instytucie Wychowania Artystycznego UMCS w Lublinie, gdzie uzyskała dyplom z malarstwa. Ukończyła również studia podyplomowe w zakresie sztuki na UMCS. Obecnie zajmuje się twórczością w zakresie malarstwa i rysunku oraz działalnością pedagogiczną. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków, Związku Polskich Artystów Plastyków i Kazimierskiej Konfraterni Sztuki, Grupy Kontrast. Jest ponadto ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej w zakresie przedmiotów artystycznych.

Artystka brała udział w licznych plenerach malarskich, aukcjach charytatywnych, kilkudziesięciu wystawach zbiorowych i indywidualnych w Polsce i zagranicą. Otrzymała wiele nagród, między innymi: wyróżnienie na VII Ogólnopolskim Biennale Twórczości Artystycznej - Lublin, nagrodę wojewody małopolskiego na IV Międzynarodowym Biennale Twórczości Artystycznej – Tarnów, nagrodę Prezydenta miasta Lublin, Lubelskiego Kuratora Oświaty, Ministra Edukacji Narodowej. Odznaczona Srebrnym Medalem za Długoletnią Służbę Prezydenta RP.

Prace autorki znajdują się w prywatnych zbiorach w Polsce i za granicą między innymi w Anglii, Niemczech, Rosji i Portugalii.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło