Zakończenie Sezonu Kulturalnego 2014/2015 - 14.06.2015

Już po raz trzeci skorzystaliśmy z gościnnych progów Muszli Koncertowej w Ogrodzie Saskim, aby pokazać mieszkańcom Lublina, że Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" to miejsce dla każdego, w każdym wieku, z przeróżnymi pasjami i talentami.


W niedzielę, 14 czerwca 2015 r. o 1430 rozpoczęliśmy tegoroczne podsumowanie sezonu kulturalnego. A ewidentnie mieliśmy czym się pochwalić! Ponad 450 uczestników zajęć, 11 grup tanecznych, 5 zespołów plastycznych, wystawy plenerowe, liczna grupa utalentowanych dorosłych, laury i wyróżnienia na konkursach wojewódzkich i wiele, wiele innych osiągnięć.


Słychać nas było już od bramy wejściowej. Na wstępie, od 1430 zaprosiliśmy na scenę wszystkich miłośników Zumby, aby rozgrzali scenę i publiczność przed kolejnymi atrakcjami. O 1500 rozpoczęła się właściwa Gala. Wszystkie prezentacje podzieliliśmy na cztery bloki artystyczne. W każdym z nich publiczność zobaczyła prezentacje grup w wieku od lat 3 (najmłodsi) do lat 85. Były piosenki, układy taneczne (hip hop, taniec rewiowy, tańce baletowe i inne) oraz krótkie formy teatralne w wykonaniu dzieci i dorosłych, tj. teatr lalek oraz skecze na podstawie „Teatrzyku Zielona Gęś” Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, w wykonaniu Grupy Teatralnej Dorosłych. Na zakończenie Warsztatownia zaprezentowała pokaz magii i kontrolowanych wybuchów. Przygotowali dymiący i bulgoczący eliksir, który cieszył się ogromną popularnością wśród publiczności, dla ochłody w ten upalny dzień. Nie zabrakło też oczywiście i wielkiego finału, podczas którego wykonaliśmy wspólnie piosenkę o naszym DDK, napisaną specjalnie na tę okazję.

Dookoła widowni przez cały czas rozgrywały się gigantyczne akcje plastyczne na płótnach i stelażach.


Oj, działo się wiele, co potwierdzają radosne uśmiechy zebranych i dokumentują poniższe zdjęcia...


Zapraszamy wszystkich do skorzystania z naszej nowej oferty zajęciowej już po wakacjach, wypocznijcie i wróćcie do nas z kolejną dawką wspaniałej energii, a tymczasem my rozpoczynamy wkrótce akcję „Lato w Mieście 2015”. Nie pozwolimy się Wam nudzić.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło