DDK "Bronowice"

Bajkowe Opowieści

Data wydarzenia: 09-06-2017

W piątek, 9 czerwca, zapraszamy na kolejne, OSTATNIE W TYM SEZONIE KULTURALNYM, spotkanie z naszego cyklu, który przenosi nas w świat literatury dziecięcej, a także ulubionych bajek sprzed lat.

Czerwcowe Bajkowe Opowieści dedykowane będą naszemu miastu, które obchodzi swoje siedemsetne urodziny. Dzieci obejrzą spektakl pt. "Duchy przeszłości Lublina", który za pomocą tańca, muzyki i form audiowizualnych opowiada o kulturze, historii i legendach Lublina od czasów dawnych po wiek XX.

Młodzi tancerze zabiorą uczestników naszego familijnego cyklu w niezwykłą podróż w czasie, po historii Koziego Grodu. Zaczniemy od roku 1282, kiedy to pogańskie plemiona Jadźwingów najechały Lubelszczyznę. Z odsieczą napadniętym pospieszył książę małopolski Leszek Czarny, a wieść o prowadzonej przez niego odsieczy skutecznie odstraszyła wroga. Według legendy, zmęczony książę zasnął pod dębem. We śnie przyszedł do niego Michał Archanioł, podał mu królewski miecz i wskazał gdzie ma szukać wrogów. Leszek Czarny niezwłocznie wyruszył w drogę i odniósł wielkie zwycięstwo. W miejscu w którym zasnął, postanowił ufundować kościół, dąb zaś posłużył do budowy podstawy ołtarza. Kościół ten służył przez sześć wieków mieszkańcom Lublina, a jego fundamenty możemy podziwiać dzisiaj na Placu po Farze. wink Następnie odwiedzimy czasy renesansu, w których udamy się na dwór książęcy i wspólnie z dworzanami nauczymy się tańca dworskiego. wink Podczas naszej wędrówki poznamy również tragiczne wydarzenia z historii naszego miasta - wielkie pożary, które nawiedzały Lublin.

Wstęp bezpłatny. Przypominamy o zabraniu ze sobą piżamek, pluszaków, kocyków i poduszek... wink

kiedy? - 9 czerwca 2017 r., godz.18:00
gdzie? - Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106

Prosimy wszystkich o przyniesienie na to spotkanie swojego Albumu Kolekcjonera. Każdy uczestnik, który nie zebrał kompletu bajkowych naklejek, będzie miał okazję zdobyć brakujące. Następnie, wśród najbardziej wytrwałych Kolekcjonerów rozlosujemy nagrody-niespodzianki.​

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło