Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 14

Data wydarzenia: 13-05-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą czternastą propozycją w ramach cyklu będzie historia najlepszej niani świata, która sprawia, że najbardziej nudny domowy obowiązek zamienia się w niezwykłą grę, a każdy dzień - w pełną przygód wyprawę do fantastycznego świata magii i wyobraźni  - "Mary Poppins"! laugh

Jest rok 1910. Anglia, Londyn, ulica Wiśniowa 17. Rodzina państwa Banksów przeżywa kryzys. To właściwie nie kryzys, ale totalny bezwład domowy. George i Winifred Banksowie kompletnie stracili kontrolę nad domem i dwójką niesfornych dzieciaków - Michasiem i Janeczką, guwernantka odeszła, a służba domowa skłócona. Pani Banks zaczyna pisać ogłoszenia do gazet w poszukiwaniu nowej niani. Następnego dnia w domu państwa Banksów zjawia się Mary Poppins - guwernantka inna niż wszystkie, troskliwa i pomysłowa, która nigdy nie rozstaje się ze swoim parasolem. Dzięki magicznym zdolnościom, całkowicie odmieni życie rodziny. Razem ze swym przyjacielem Bertem sprawia, że dzieci oraz cały dom wprost tryskają radością i zdrowiem.

Stworzona przez pisarkę Pamelę L. Travers postać tajemniczej, obdarzonej niezwykłymi zdolnościami niani, która przybywa do domu państwa Banksów, do dziś cieszy się sławą nie mniejszą od Supermana czy Sherlocka Holmesa. Największa w tym zasługa właśnie tego hollywoodzkiego musicalu z 1964 roku. Nakręcony z ogromnym, jak na tamte lata rozmachem film zdobył serca widzów i uznanie krytyków na całym świecie. A to wszystko za sprawą fantastycznych piosenek, przełomowych efektów specjalnych i wybitnej gry aktorskiej. Dziś bez dwóch zdań należy mu się wysokie miejsce wśród najbardziej zasłużonych klasyków w historii kina.

Mimo, iż od premiery minęło ponad 50 lat, film nadal robi wrażenie imponującą oprawą wizualną. Choć niektóre efekty dość znacznie się już zestarzały, to należy jednak pamiętać, że tworzono je w czasach, kiedy komputery nikomu nawet się nie śniły. Tym większy podziw budzi połączenie żywej akcji z animacją rysunkową rodem z bajki. Disney zatrudnił mistrzów swojego fachu, by pomogli mu stworzyć to, na czym znał się najlepiej - ekranową magię. Ona się tu liczy przede wszystkim; otacza bohaterów, wypełnia bajkowe światy i żyje po dziś dzień. Wystarczy ją tylko dostrzec...

(źródło: opis polskiego dystrybutora filmu oraz filmweb.pl)
 "Superkalifradalistodekspialitycznie" - słowo odpowiednie na wszystkie sytuacje wink


kiedy? - 13 maja 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

PS. Rodziców zapraszamy także na najbliższe spotkanie Klubu Fanów Dobrych Filmów (czwartek, godzina 19:00), gdzie zaprezentujemy "Ratując Pana Banksa", czyli film o tym, jak Walt Disney próbował od Pameli L. Travers wykupić prawa do ekranizacji przygód Mary Poppins!! wink Więcej szczegółów TUTAJ.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło