Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 15

Data wydarzenia: 27-05-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą piętnastą propozycją w ramach cyklu będzie adaptacja starej chińskiej legendy, opowiadającej o dzielnej dziewczynie, która przywdziewa męską zbroję, wstępuje do wojska i staje do walki w obronie Cesarstwa  - "Mulan"! laugh

Wreszcie nastał długo oczekiwany dzień. W niewielkiej wiosce młoda dziewczyna imieniem Mulan przygotowuje się do zamążpójścia. Spotkanie ze swatką, która ma znaleźć dziewczynie męża, kończy się katastrofą z powodu jej niesfornego świerszcza. Rozwścieczona swatka oznajmia wszystkim, że Mulan nie nadaje się na żonę i tym samym przyniosła hańbę swojej rodzinie.

Tego samego wieczoru ojciec Mulan zostaje powołany do wojska na wojnę z Hunami, którzy najechali Chiny. Dziewczyna chcąc ocalić chorego ojca podejmuje decyzję, która przesądzi o całym jej dalszym losie. Postanawia złamać tradycję i zastąpić ojca na polu walki, przebierając się za mężczyznę. Obcina włosy, przywdziewa zbroję ojca i pod osłoną nocy wyrusza na wiernym koniu, Khanie, na spotkanie przeznaczenia. Towarzyszą jej świerszcz Cri-Kee i smok Muszu.

W obozie wojskowym Mulan zostaje poddana rygorystycznemu treningowi, a dzięki niezwykłej determinacji zyskuje sobie przychylność towarzyszy i przystojnego dowódcy, kapitana Szanga. Jeśli jednak wyjdzie na jaw, kim naprawdę jest Mulan, zostanie ona skazana na śmierć.

Jest to 36 pełnometrażowy film animowany z wytwórni Walta Disneya. Walka na śmierć i życie, wielka miłość, rosnące z każdą chwilą napięcie i zaskakujący finał. Do tego Chiński Mur, Pałac Cesarski, horda dzikich Hunów i wyjątkowo duża, jak na tego typu produkcje dawka humoru. Piosenka Mulan


kiedy? - 27 maja 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

 

AKTUALIZACJA: Poniżej do pobrania lista pytań oraz formularz odpowiedzi do uzupełnienia brakujących naklejek w Albumie Kolekcjonera! smiley UWAGA! Bardzo prosimy o podpisanie kart z odpowiedziami!


DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło