Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 17

Data wydarzenia: 21-10-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą siedemnastą propozycją w ramach cyklu będzie najnowsza, doskonała animacja ze studia Walta Disneya, w niezwykłej otoczce wizualnej, z cudownymi piosenkami i pieszczącą ucho muzyką - "Vaiana: Skabr oceanu"! laugh

Trzy tysiące lat temu najdzielniejsi żeglarze na świecie przemierzali wody południowego Pacyfiku i odkrywali wyspy Oceanii. Jednak w pewnym momencie ich wyprawy ustały na całe tysiąc lat – i nikt nie wie dlaczego… Walt Disney Animation Studios prezentuje film "Vaiana: Skarb oceanu". Jest to komputerowo animowana opowieść o przygodach nastolatki, która, chcąc dokończyć dzieła swych przodków, wyrusza w niebezpieczną misję po oceanie, by odnaleźć legendarną wyspę. Podczas podróży poznaje potężnego niegdyś półboga Mauiego. Od tego momentu wspólnie żeglują przez bezmiar oceanu, który nie szczędzi im karkołomnych przygód, obfitujących w spotkania z ogromnymi potworami.

Twórcy, przynajmniej pod kilkoma względami, idą "na jakość", nie "na ilość". Dzięki ograniczeniu liczby postaci zwiększono ich psychologiczną wiarygodność.

Twórcy namalowali "Vaianę" jak wielkoformatowy obraz, który można powiesić w salonie i godzinami koić oczy jego widokiem. Krajobrazy starożytnej Polinezji są pełne słońca, soczystej zieleni i mieniącej się wody. Warstwa wizualna została wykonana naprawdę perfekcyjnie. Zaraz za nią na wyróżnienie zasługuje atmosfera. Egzotyczny, mitologiczny klimat życia w zgodzie z naturą – to ciekawe tło, które, przynajmniej w założeniu, umożliwia opowiedzenie historii na innych, nie-tak-bardzo-współczesnych warunkach.

z recenzji użytkownika midi0210, Filmweb.plOficjalny polski zwiastun filmu


kiedy? - 21 października 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło