Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 19

Data wydarzenia: 18-11-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą dziewiętnastą propozycją w ramach cyklu będzie opowieść o miłości młodej Indianki i angielskiego żołnierza, który przybył do Nowego Świata z wyprawą kolonizatorów - "Pocahontas"! laugh

Ten niezwykły film - przepełniony muzyką, humorem, przygodą i cudowną animacją - pozostaje wiernym tradycji najlepszych klasyków Disneya. Jest to legendarna historia indiańskiej księżniczki Pocahontas, córki wodza Powhatana. Wspaniała epicka opowieść o odwadze, przyjaźni i miłości, która porusza wszystkie serca, niezależnie od wieku.

XVII wiek, czas wielkich odkryć i podbojów kolonialnych. Przybycie statku "Susan Constant" z angielskimi osadnikami i poszukiwaczami złota pod przywództwem pazernego Gubernatora Ratcliffa zaalarmowało Indian. Spragniony złota dowódca planuje atak na wioskę. Wiedziona ciekawością, młodziutka księżniczka Pocahontas obserwuje ich ze zdziwieniem i zainteresowaniem. Poznaje dzielnego kapitana Johna Smitha. Początkowa niechęć i nieufność szybko znikają. Dziewczyna wprowadza przybysza w świat indiańskich wierzeń i przy pomocy swoich przyjaciół - psotnego szopa Meeko i zadziornego kolibra Flita - ukazuje mu piękno i potęgę przyrody. Przepełniona odwieczną mądrością, czterystuletnia Babcia Wierzba - mistyczna dusza zaklęta w pniu drzewa - uczy młodych wsłuchiwać się w głos serca i natury, pomaga im także znaleźć sposób, by zarówno przybysze jak i rdzenni mieszkańcy, pochodzący z dwóch całkowicie odmiennych kultur i światów mogli żyć razem, w pokoju.

Subtelny humor, wspaniała muzyka, nagrodzona w 1995 roku dwoma Oscarami® - za Najlepszą Piosenkę (Color of the Wind) i za Najlepszą Ścieżkę Dźwiękową - sprawiają, że Pocahontas rozświetla wyobraźnię, ukazując całą potęgę i magię filmów Disneya, które wszyscy tak bardzo kochamy.Piosenka "Kolorowy wiatr", która promuje film


kiedy? - 18 listopada 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło