Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 20

Data wydarzenia: 02-12-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą dwudziestą propozycją w ramach cyklu będzie jeden z ostatnich hitów Walta Disneya: energia, humor, świeżość i bohaterowie, za których trzyma się kciuki, a do tego fantastyczne efekty wizualne - "Wielka szóstka"! laugh

"Wielka szóstka" to najnowsza, pełna akcji i humoru, komedia twórców "Krainy lodu" ze studia animacji Walta Disneya. Inspirowana serią komiksów Marvela o tym samym tytule. Opowieść o niezwykłej przyjaźni pomiędzy młodym geniuszem Hiro a jego robotem o wielkiej posturze i wielkim sercu, Baymaxem

Młody geniusz robotyki - Hiro Hamada - wraz ze swoim robotem Baymaxem zostaje uwikłany w plan zniszczenia dynamicznie rozwijającego się San Fransokyo. Wypadek podczas pokazów robotyki staje się początkiem serii wydarzeń, zagrażających bezpieczeństwu całego miasta. Pragnąc odkryć źródło zagrożenia i aby zapobiec zbliżającej się katastrofie, Hiro wraz z przyjaciółmi - nieustraszoną ryzykantką Go Go Tomago, neurotycznym miłośnikiem porządku Wasabim, genialną chemiczką Honey Lemon, zwariowanym fanem komiksów Fredem oraz sympatycznym, choć nieco nadopiekuńczym robotem osobistym Baymaxem - tworzy Wielką Szóstkę ultranowoczesnych bohaterów. 

Czy nowoczesne technologie i  przyjaźń wystarczą, by pokonać tajemniczego przeciwnika?


Mocną stroną "Wielkiej Szóstki" są bez wątpienia jej bohaterowie, a właściwie superbohaterowie. W myśl zasady, że nikt nie rodzi się herosem, ale herosem zostać może z pomocą różnej maści gadżetów, zbroi czy superbroni, widz dostaje sześciu nerdów, którzy wykorzystują swoją niezwykłą wiedzę i umiejętności w walce ze Złem. O ich kostiumach i używanych artefaktach nie wspominając. (...) Dawno nie widziałam tak widowiskowych, epickich wręcz potyczek! Zwłaszcza ta finałowa jest popisem pomysłowości scenarzystów oraz umiejętności grafików i animatorów. (...) Disney jak zwykle serwuje nam opowieść pełną śmiechu i wzruszeń, tym razem z lekkim posmakiem marvelowskich historii o ratowaniu dnia i całego świata. A to wszystko przyprawione szczyptą orientalizmu rodem z przyszłościowego San Fransokyo, gdzie wszyscy są z technologią za pan brat. I z robotami też, całe szczęście. 

z recenzji użytkownika Dai, Filmweb.plOficjalny, polski zwiastun filmu


kiedy? - 2 grudnia 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło