Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 22

Data wydarzenia: 13-01-2018

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą dwudziestą drugą propozycją w ramach cyklu będzie przezabawna komedię ze studia DreamWorks o tym, jak pojawienie się nowego dziecka wpływa na rodzinę - "Dzieciak rządzi"! laugh

Pewnego dnia w życiu siedmioletniego Tima pojawia się młodszy braciszek. Tim natychmiast zdaje sobie sprawę, że ubrany w garnitur, noszący teczkę i zachowujący się jak rasowy biznesmen dzieciak jest zagrożeniem dla jego niezachwianej dotąd pozycji w rodzinnym domu. Gdy Tim postanawia odzyskać utraconą rangę, natrafia na trop tajemnego spisku, który może zmienić równowagę sił na świecie. Przekonuje się przy tym, że kluczem do tajemnicy jest jego młodszy brat. Udający bobasa szef-dzidziuś przybył na ziemię z tajemniczą misją. Rywale muszą zapomnieć o dzielących ich różnicach, ocalić rodziców, przywrócić porządek na świecie i udowodnić, że więzy rodzinne są siłą, której nic nie jest w stanie pokonać.

Film podzielony jest na dwie części. Motywem przewodnim pierwszej jest typowa dla rodzeństwa walka o pozycję w rodzinie. Tim i Szef zastosują wszelkie sztuczki, aby sobie nawzajem dokuczyć. Wkrótce jednak dociera do nich, że mają wspólny cel: aby wszystko wróciło do normy. Jeśli uda im się wykonać trudną misję, dzieciak wróci do swojej "Korporacji Bobas", gdzie czeka go awans, zaś Tim znowu stanie się oczkiem w głowie rodziców. Jeśli nie, będą na siebie skazani do końca życia, a żadnemu z nich się to nie uśmiecha. I wówczas następuje część druga, podczas której obaj muszą nauczyć się współpracować, aby powstrzymać szefa "Firmy Szczeniaczek".

z recenzji użytkownika WMcF100, Filmweb.plOficjalny, polski zwiastun filmu


kiedy? - 13 stycznia 2018 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło