Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 7

Data wydarzenia: 21-01-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą siódmą propozycją w ramach cyklu będzie jedno z najwspanialszych osiągnięć animacji Disneya, z nagrodzoną dwoma Oscarami muzyką, ponadczasowa opowieść o dorastaniu, odwadze i miłości, która zachwyci całą rodzinę - "Król Lew"!

W Lwiej Krainie na świat przychodzi królewski potomek i dziedzic – małe lwiątko o imieniu Simba. Tylko jeden mieszkaniec, brat samego króla Mufasy, nie zjawia się na uroczystości. Wkrótce nieświadomy niczego Simba i jego odważny ojciec stają się ofiarami spisku, obmyślonego przez żądnego władzy stryja. Nienawiść do bratanka popycha go do uknucia podłej intrygi. W jej wyniku Mufasa ginie, a Simba w poczuciu winy opuszcza Lwią Ziemię. Wycieńczonego lwa odnajduje dwójka wesołych przyjaciół - surykatka Timon i guziec Pumba. Film zawojował i zdobył serca milionów rodzin na całym świecie, stanowiąc zawsze aktualne przesłanie o sile miłości, lojalności i nadziei.

Król Lew” należy do kolekcji „Ze Skarbca Disneya”, zawierającej starannie wybrane, klasyczne animacje, będące częścią światowego dziedzictwa kulturowego. Filmy te ukazują się tylko raz na kilka lat, w ekskluzywnych wydaniach oraz z nową jakością obrazu i dźwięku, dzięki czemu pomimo upływu lat zachowują młodość.

Poczuj całą siłę i majestat tego ponadczasowego dzieła, o wzruszającej fabule, z zapierającymi dech plenerami Serengeti, kochanymi przez wszystkich bohaterami, niepowtarzalnym humorem Timona i Pumby i nagrodzoną Oscarem muzyką. Rozkoszuj się zapierającą dech w piersiach animacją.zwiastun w języku polskim


kiedy? - 21 stycznia 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło