Pracownie Kultury Maki

Dziecięcy Klub Filmowy 9

Data wydarzenia: 18-02-2017

Zapraszamy wszystkie dzieci oczarowane magią kina!!

W trakcie spotkań prezentujemy piękne filmy familijne, poruszające animacje i wartościowe bajki, które są wstępem do dalszych rozważań, zabaw i wyimaginowanych podróży, by dzięki nim poznawać i lepiej rozumieć otaczający nas świat.


Naszą dziewiątą propozycją w ramach cyklu będzie jeden z najpiękniejszych i najbardziej ekscytujących, pełnometrażowych filmów rysunkowych, jakie kiedykolwiek zrobiono - "Mustang z Dzikiej Doliny"!

Spirit to młody, dziki mustang. Musi dokonać rzeczy niemal niemożliwych: uratować swą ziemię i odzyskać wolność, podczas pasjonującej i wymagającej wielkiej odwagi podróży przez prerie Dzikiego Zachodu. Spirit zyskuje młodego, odważnego przyjaciela z plemienia Lakota, przechytrza nieustępliwych żołnierzy i zakochuje się w pięknej klaczy o imieniu Rain. Niezapomniana, zapierająca dech w piersiach historia o odkrywaniu prawdziwego bohaterstwa w samym sobie.

"Tej opowieści nie znajdziecie w żadnej książce, to opowieść z głębi serca konia" - tymi słowami zaczyna się "Mustang z Dzikiej Doliny", animowany film o dzikim i wolnym zwierzęciu, które nie dało się zniewolić człowiekowi.

Największą zaletą filmu jest technika, jaką został on stworzony. "Mustang z Dzikiej Doliny" to najbardziej skomplikowany technologicznie film animowany, jaki kiedykolwiek został nakręcony w wytwórni Dreamworks. Jest to cudowna animacja, a cały jej klimat, sceneria, poruszająca muzyka - wywołują wiele emocji. Ta bajka chwyta za serce. Ukazuje czym jest wolność, miłość, duma, honor, poświęcenie. Zwraca uwagę na te najważniejsze w życiu wartości, zachęca do refleksji. Jest niewątpliwie jednym z najbardziej prostych i jednocześnie poruszających filmów. Ciężko na nim się nie wzruszyć, nawet facetom... smileypiosenka otwierająca film


kiedy? - 18 lutego 2017 r., godz.12:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło