Wszystkie siedziby

Dzielnice Kultury - edycja 2016

Data wydarzenia: 01-06-2016

„Dzielnice Kultury” to zapoczątkowany w 2013 roku wieloletni, interdyscyplinarny program, którego celem jest rozwój potencjału kulturalnego dwudziestu siedmiu dzielnic Lublina. Realizacja programu ma doprowadzić do zwiększenia aktywnego uczestnictwa w kulturze mieszkańców Miasta oraz podniesienia ich kompetencji kulturowych. Jednym z podstawowych zadań jest dotarcie do środowisk, w których kultura dotychczas była nieobecna, rozpoznanie potrzeb i zainteresowań mieszkańców oraz wspólne opracowanie i przygotowanie atrakcyjnego programu wydarzeń. Prowadzone działania koncentrują się wokół czterech idei – osi programu: Lublin dzieciom, Kultura dla Seniora, Zainstaluj: Kultura oraz Dzielnicowe Przestrzenie Edukacji Kulturalnej.

„Dzielnice Kultury” są jednym z programów operacyjnych Strategii Rozwoju Kultury Lublina na lata 2013-2020 oraz istotnym elementem przygotowań Miasta do obchodów 700-lecia nadania mu prawa magdeburskiego w 2017 r. Odbędą się one w myśl idei nowej, symbolicznej lokacji na „prawie obywatelskim”, co nada im charakter narracyjny i partycypacyjny.

Wszystkie osoby, które wspólnie z nami realizują projekt w ramach programu Dzielnice Kultury prosimy o pobranie stopki informacyjnej i zamieszczenie jej na materiałach informacyjnych. Stopka Dzielnice Kultury do pobrania TUTAJ.

Zapraszamy do odwiedzenia fan page'a na facebooku: https://www.facebook.com/DzielniceKultury

UWAGA! Ruszamy z tegoroczną edycją programu!

Zapraszamy do składania ofert współpracy i wspólnego realizowania z nami projektów w ramach programu "Dzielnice Kultury" - edycja 2016! Zgłoszenia projektów można składać w dniach od 1 do 20 czerwca 2016 roku wypełniając poniższy formularz:

Zasady Współpracy PDF
Załącznik nr 1 - Formularz Oferty Współpracy

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło