Pracownie Kultury Tatary

Dzień Niezapominajki

Data wydarzenia: 16-05-2016

W 2002 roku, redaktor radiowej Jedynki, prowadzący "Ekoradio", Andrzej Zalewski, zapoczątkował coroczne obchody święta przyrody. Świętu patronują od początku media: Gazeta Wyborcza i Przyroda Polska, później również Dziennik Zachodni, Gość Niedzielny, Gazeta Olsztyńska, Państwowy Instytut Geologiczny, Lasy Państwowe i wiele innych... Dzień Polskiej Niezapominajki przypada na 15 maja i ma na celu promocję walorów przyrody, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej naszego kraju.

"Polska Niezapominajka" jest również zachętą aby budować silne, głębokie więzy z najbliższymi i szczere przyjaźnie z ludźmi z otoczenia, przypomina o szacunku jaki powinniśmy żywić dla przyrody "małej" i "wielkiej Ojczyzny", przypomina o wartości jaką niosą ze sobą lokalne tradycje czy wytwory ludzkiej myśli - jakimi są np. "perełki architektury" zachowane w miastach, miasteczkach i wsiach.

Pracownie Kultury Tatary zapraszają do włączenia się w obchody tego święta! W poniedziałek, 16 maja, o godzinie 17:00, organizujemy rodzinne zajęcia plastyczne - warsztaty robienia wianków i ozdób z kwiatów! Żywe kwiaty wyglądają jednak o wiele lepiej, gdy spokojnie rosną, z tego względu nasze arcydzieła wykonamy ze sztucznych zamienników i półproduktów.

Zajęcia są bezpłatne i zapraszamy na nie dzieci wraz z rodzicami! laugh

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło