Wszystkie siedziby

Festyn Rodzinny

Data wydarzenia: 10-09-2016

Rok 1916 był przełomowy dla Lublina. Rozporządzeniem z dnia 15 października 1916 roku (z ważnością od 1 listopada), generał-gubernator wojskowy Karol Kuk przyłączył do miasta szereg okolicznych miejscowości o łącznej powierzchni 1818,6 hektarów. Na skutek tego, obszar Lublina powiększył się do 2691 hektarów, czyli ponad trzykrotnie (z 8,7 km2 do 26,9 km2)!! Oprócz Wieniawy, Czechówki Dolnej (południowa część dzisiejszego Czechowa), czy Lemszczyzny (część Śródmieścia), w granice administracyjne Miasta Lublin zostały włączone wszystkie trzy dzielnice, w których znajdują się nasze siedziby, tj. Bronowice (siedziba główna), Tatary (filia Pracownie Kultury Tatary) i Kośminek (filia Pracownie Kultury Maki)!

W tym roku przypada SETNA ROCZNICA tego wydarzenia! W związku z powyższym, zapraszamy Państwa do udziału w całej serii wydarzeń kulturalnych, które przygotowaliśmy z tej okazji, i zachęcamy do przyłączenia się w obchody 100-lecia włączenia naszych dzielnic w granice administracyjne Miasta Lublin!


W sobotę, 10 września 2016 roku, Pracownie Kultury Tatary oraz Rada Dzielnicy Tatary zapraszają na Festyn Rodzinny z okazji 100-lecia włączenia przedmieścia Tatary w granice administracyjne Miasta Lublin! Całodniowe wydarzenie plenerowe odbędzie się na terenach zielonych przy ul. Gospodarczej 7! Ruszamy punktualnie o godzinie 14:00, kiedy to na scenie rozpoczniemy wspólną Zumbę®!

O 15:00 zaproponujemy Lubelską Biesiadę na Tatarach! Będzie to interaktywne widowisko muzyczno-taneczne w reżyserii Hanny Akeksandrowicz. Na scenie zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Politechniki Lubelskiej w pokazie lubelskich tańców ludowych. Nie zabraknie też tanecznych warsztatów, by wszyscy chętni mogli nauczyć się lubelskich pląsów a zwłaszcza OSY - tańca pochodzącego właśnie z Tatar! O ciekawej historii dzielnicy przypomni Mariola Zagojska, która Biesiadę poprowadzi.

Całość dopełni taneczny folklor miejski dawnego Lublina, w którym wykonawcy będą aktywizować i wspólnie bawić się z widzami. Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli wspólnie wziąć udział we wszechstronnych warsztatach rękodzieła artystycznego. Pod okiem instruktorów odbywać się będą warsztaty ceramiki, gdzie każdy z uczestników samodzielnie wykona rzeźbę lub naczynie z gliny ceramicznej. Podczas warsztatów decoupage będzie można ozdobić w niepowtarzalny sposób wybrany przedmiot lub bibelot.

Przygotowaliśmy również wiele atrakcji dla dzieci: między innymi gry i zabawy animacyjne, a także konkursy!

Na koniec, o godzinie 16:30, w zaciszu drzew odbędzie się projekcja filmu niespodzianki - na ten jeden wyjątkowy wieczór sprawimy że uczestnicy będą mogli poczuć się jak w „kinie pod gwiazdami”.

Serdecznie zapraszamy całą społeczność dzielnicy Tatary i wszystkich przyjaciół i znajomych do uczestniczenia wraz z nami w tym wyjątkowym wydarzeniu.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło