Wszystkie siedziby

Festyn Rodzinny

Data wydarzenia: 30-09-2016

Rok 1916 był przełomowy dla Lublina. Rozporządzeniem z dnia 15 października 1916 roku (z ważnością od 1 listopada), generał-gubernator wojskowy Karol Kuk przyłączył do miasta szereg okolicznych miejscowości o łącznej powierzchni 1818,6 hektarów. Na skutek tego, obszar Lublina powiększył się do 2691 hektarów, czyli ponad trzykrotnie (z 8,7 km2 do 26,9 km2)!! Oprócz Wieniawy, Czechówki Dolnej (południowa część dzisiejszego Czechowa), czy Lemszczyzny (część Śródmieścia), w granice administracyjne Miasta Lublin zostały włączone wszystkie trzy dzielnice, w których znajdują się nasze siedziby, tj. Bronowice (siedziba główna), Tatary (filia Pracownie Kultury Tatary) i Kośminek (filia Pracownie Kultury Maki)!

W tym roku przypada SETNA ROCZNICA tego wydarzenia! W związku z powyższym, zapraszamy Państwa do udziału w całej serii wydarzeń kulturalnych, które przygotowaliśmy z tej okazji, i zachęcamy do przyłączenia się w obchody 100-lecia włączenia naszych dzielnic w granice administracyjne Miasta Lublin!


W piątek, 30 września 2016 roku, zapraszamy na Festyn Rodzinny z okazji 100-lecia włączenia przedmieścia Bronowice w granice administracyjne Miasta Lublin! Wydarzenie plenerowe odbędzie się na skwerze przy ul. Jerzego Rudlickiego! Ruszamy punktualnie o godzinie 16:00!

Przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi gry i zabawy animacyjne, a także konkursy!

Festyn utrzymany będzie w stylu pirackim, a razem z Kapitanem będziemy mogli tańczyć, śpiewać, ale też sprawdzić się w pirackich konkurencjach! Żeglarz posiadać musi ogromną wiedzę o świecie, musi potrafić wiązać węzły, ale też znajduje czas na szanty i tańce na pokładzie! Podczas festynu pojawią się również szczudlarze, wielkie bańki mydlane, pomalujemy twarze, a także rozdamy wyjątkowe okazjonalne balony, by cały Lublin wiedział, że Bronowice świętują swój jubileusz!

Serdecznie zapraszamy całą społeczność dzielnicy i wszystkich przyjaciół i znajomych do uczestniczenia wraz z nami w tym wydarzeniu!DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło