Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 2

Data wydarzenia: 13-10-2016

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą drugą propozycją w ramach cyklu będzie film opowiadający o determinacji i poszukiwaniu sprawiedliwości - "Skazani na Shawshank".

Film jest adaptacją noweli Stephena Kinga i opisuje historię młodego, obiecującego bankiera Andyego Dufresne. Jego życie zmienia się drastycznie, kiedy zostaje niesłusznie oskarżony o zamordowanie swojej żony i jej kochanka. W związku z niepodważalnymi dowodami i brakiem innych podejrzanych zostaje skazany na dożywocie i dostaje się do więzienia Shawshank, gdzie rządy sprawują sadystyczni strażnicy oraz dyrektor Samuel Norton - hipokryta i oszust.

Andy, żeby przeżyć lata jakie przyjdzie mu spędzić w celi, będzie musiał wykazać się sprytem i wolą przetrwania. Dzięki niezwykłej inteligencji i sprytowi przygotowuje również misterny plan zemsty - tak zaskakujący, że zmyli nawet najbliższych współwięźniów.

Nie bez znaczenia jest też przyjacielska pomoc Ellisa Boyda „Reda" Reddinga.zwiastun w języku angielskim


kiedy? - 13 października 2016 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło