Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 12

Data wydarzenia: 23-03-2017

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą dwunastą propozycją w ramach cyklu będzie prawdopodobnie najlepsza komedia lat 80. XX wieku - "Tootsie"!

Nikt nie kwestionuje, że Michael Dorsey jest utalentowanym aktorem. Ma jednak trudny charakter i wybuchowy temperament, czym zraził sobie wszystkich producentów w całym Nowym Jorku. Jego agent twierdzi, że nikt go nie zaangażuje. Michael jest innego zdania: potrzebuje pieniędzy - ośmiu tysięcy dolarów - i jest zdesperowany, aby je zdobyć. Jego sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy przyjmuje żeńską rolę w mydlanej operze i staje się sławny. Oczywiście nikt nie wie, że nowa gwiazda TV jest mężczyzną. Ale kiedy zakochuje się w młodej aktorce, staje przed poważnym problemem - jak okazać uczucia, kiedy jest się uważanym za kobietę?

"Tootsie" zebrało wiele nagród filmowych, między innymi nagroda BAFTA oraz Złoty Glob dla najlepszego aktora (Dustin Hoffman), a także Oskar oraz Złoty Glob dla Jessici Lange. Film umieszczany jest po dziś dzień we wszystkich rankingach najlepszych filmów komediowych. Nie został pominięty również w rankingu stu niezapomnianych filmowych przebojów Amerykańskiego Instytutu Filmowego z okazji stulecia kina. Jedyny komentarz jaki wielu osobom na myśl przychodzi, to: "teraz takich filmów już się nie robi"... wink "Tootsie" to genialna komedia, która ma już 35 lat. Tylko takie filmy mogą się zapisać w historii kina. Słynne nazwiska aktorów, reżyseria Sydneya Pollacka, szczypta humoru i mamy idealny przepis na niepowtarzalną komedię, choć wydawałoby się, że sam główny wątek do odkrywczych wcale nie należy!
zwiastun w języku angielskimkiedy? - 23 marca 2017 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło