Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 14

Data wydarzenia: 20-04-2017

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą czternastą propozycją w ramach cyklu będzie wspaniały pokaz kunsztu aktorskiego grającej główną rolę Kate Winslet - "Projektantka"!

Po latach zdobywania doświadczenia w najlepszych paryskich domach mody Tilly Dunnage (Kate Winslet) powraca do rodzinnego miasteczka w Australii, z którego jako dziecko uciekła oskarżona o morderstwo. Chce pogodzić się ze swoją schorowaną, ekscentryczna matką (Judy Davis) i wyjaśnić wydarzenia z przeszłości. Przy okazji, uzbrojona w maszynę do szycia, wytacza prywatną wojnę złym gustom i brakowi elegancji...

Film łączy w sobie odmienne stylistycznie gatunki melodramatu, groteski, komedii i westernu. Reżyserka w kunsztowny sposób połączyła ze sobą opowieści o traumie z dzieciństwa, zagadkowym morderstwie z przeszłości oraz prześmiewczej elegancji na tle australijskiej prowincji lat 50. XX wieku.

Istotnym elementem produkcji jest zapierająca dech przepiękna australijska sceneria, do której nijak pasują wytworne stroje szyte przez główną bohaterkę. Paradujące w eleganckich sukniach kobiety prezentują się groteskowo na tle drewnianych domów i ubogiego miasteczka. Doskonałym uzupełnieniem klimatu jest niesamowita muzyka autorstwa Davida Hirschfeldera.
oficjalny polski zwiastun filmukiedy? - 20 kwietnia 2017 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło