Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 19

Data wydarzenia: 12-10-2017

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą dziewiętnastą propozycją w ramach cyklu będzie najnowsza ekranizacja powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług przez kości umarłych", w reżyserii Agnieszki Holland - „Pokot”!

"Pokot" jest jednocześnie czarnym kryminałem, thrillerem, baśnią i satyrą społeczną – wszystko to przyprawione elementami niesamowitości i grozy.

Kiedyś budowała mosty w Syrii, teraz mieszka w małej sudeckiej wsi i uczy angielskiego w szkole, czyta w gwiazdach i rozmawia ze zwierzętami. Pewnej śnieżnej, zimowej nocy Janina Duszejko odnajduje ciało martwego sąsiada-kłusownika. Okoliczności śmierci mężczyzny są niezwykle tajemnicze. Jedyne ślady wokół jego domu to tropy saren... 
 
Z czasem, w niewyjaśnionych okolicznościach giną kolejne lokalne osobistości. Wszystkich łączyła ta sama pasja - polowanie. Policja bezskutecznie szuka sprawcy. Duszejko, widząc niemoc policji, rozpoczyna swoje własne śledztwo, które prowadzi ją do zaskakujących i złowieszczych wniosków: czy to możliwe, że myśliwi stali się zwierzyną?

Groteskę świetnie czują aktorzy, którzy w ogóle robią w "Pokocie" kawał dobrej roboty. (...) Agnieszka Mandat jako Duszejko i Wiktor Zborowski jako Matoga to obsadowe strzały w dziesiątkę. Nie tylko tworzą znakomite kreacje, ale wnoszą także powiew świeżości – kino trochę o nich ostatnio zapomniało.

z recenzji Jakuba Majmurka, Filmweb.pl
oficjalny zwiastun filmukiedy? - 12 października 2017 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło