Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 3

Data wydarzenia: 27-10-2016

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą trzecią propozycją w ramach cyklu będzie film muzyczny ukazujący dobro, piękno, miłość i wiarę, ponadczasowy klasyk kina familijnego, zdobywca 5 Oscarów  - "Dźwięki Muzyki".

Film opowiada historię Marii, która czuje się nieszczęśliwa jako przyszła zakonnica, opuszcza więc klasztor. Matka Przełożona w odpowiedzi na list barona von Trappa wysyła dziewczynę do jego domu, gdzie Maria zostaje guwernantką jego siedmiorga dzieci.

Kapitan von Trapp to autokratyczny wdowiec, który wprowadził w swoim domu surowe zasady wykluczające obecność muzyki i radości. Na przekór przeciwnościom i surowym nakazom pana domu, Maria uczy dzieci śpiewać, bawi się z nimi i okazuje im prawdziwą matczyną miłość, której od dawna nie zaznały.

Ponadto, między baronem, a Marią rodzi się miłość. Jednak ich szczęście nie trwa długo. W wyniku przyłączenia Austrii do Niemiec i narastania napięć w Europie baron ma służyć w niemieckiej marynarce...

Film łączy w sobie zalety kina familijnego i filmu muzycznego.zwiastun w języku angielskim


kiedy? - 27 października 2016 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło