Pracownie Kultury Maki

Klub Fanów Dobrych Filmów 5

Data wydarzenia: 24-11-2016

Zapraszamy wszystkich, dorosłych miłośników X Muzy.

W ramach Klubu, wieczorową porą, można obejrzeć największe dzieła światowej kinematografii, a także filmy poruszające niejednokrotnie bardzo trudne tematy, porozmawiać o nich, podzielić się swoimi odczuciami i przemyśleniami w przyjaznej i kulturalnej atmosferze.


Naszą piątą propozycją w ramach cyklu będzie film animowany, osadzony w mrocznej, post apokaliptycznej scenerii - "9".

Film wyprodukowany przez Tima Burtona ("Gnijąca panna młoda", "Sweeney Todd") i Timura Bekmambetova ("Wanted - Ścigani"). Jest to pełna wersja historii zapoczątkowanej przez nominowany do Oscara krótkometrażowy film Shane’a Ackera pod tym samym tytułem.

W post apokaliptycznej przyszłości pewnej grupie szmacianych laleczek grozi zagłada. Zrobią wszystko, aby uratować swoje życie. Jedna z nich, nosząca na plecach numer 9, jest ich ostatnią nadzieją na przetrwanie. Ta nietypowa miniaturowa armia pod wodzą tytułowego bohatera musi wznieść się ponad drobne spory i swoje ograniczenia, aby przechytrzyć i zwyciężyć wszechwładne maszyny, a zwłaszcza potężną bestię, grasującą na zgliszczach metropolii. Postarają się także rozwiązać tajemnicę naukowca - twórcy dziewiątego...
zwiastun z polskimi napisami


kiedy? - 24 listopada 2016 r., godz.19:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło