Pracownie Kultury Maki

Koncert jazzowy "BoMuLeKo kwartet"

Data wydarzenia: 22-04-2017

Zapraszamy w sobotę, 22 kwietnia 2017 roku o godzinie 18:00, na koncert jazzowy grupy BoMuLeKo Kwartet. Motywem przewodnim koncertu będą jazzowe wariacje na temat hejnału Lublina, z okazji 700-lecia naszego pięknego miasta.

BoMuLeKo Kwartet to niepowtarzalne połączenie brzmienia skrzypiec, gitar akustycznych i kontrabasu. To właśnie ono zainspirowało czterech instrumentalistów: Mariusza Bogdanowicza (współpraca m.in. z Ewą Bem, Lorą Szafran, Urszulą Dudziak, Edytą Geppert, Hanną Banaszak, Zbigniewem Preisnerem, Jackiem Kaczmarskim, Krzysztofem Herdzinem, Sergieyem Davidovem Richardem Rossem, Michelle Hendrix, Deborah Brown, Billem Molenhofem), Tomasza Muchę (współpraca m.in. z Zbigniewem Namysłowskim, Włodzimierzem Nahornym, Jarosławem Śmietaną, Pawłem Kaczmarczykiem, Johnem Zornem, Lasse Lindgrenem, Siergiejem Dawidowem), Michała Lewartowicza i Jakuba Kotynię, do wspólnego muzykowania.

Mariusz Bogdanowicz wystąpił już w Pracowniach Kultury Maki z Krzysztofem Herdzinem oraz Piotrem Biskupskim, podczas koncertu z okazji Uroczystego Otwarcia instytucji, 27 stycznia 2016 roku:Baza idiomu stylistycznego kwartetu to hołd złożony tradycji legendarnego Hot Club de France z Django Reihardtem i Stephanem Grapellim. Formuła repertuarowa formacji obejmuje przestrzeń od standardów i evergreenów, przez utwory własne, aż po interpretację Witchi-Tai-To Jima Peppera. Instrumentaliści nierzadko przekraczają granice jazzowego puryzmu wpisując się w nurt współczesnej kameralistyki. Muzyka zespołu to sonorystyka, operowanie przestrzenią i nastrojem.

kiedy? - 22 kwietnia 2017 r., godz.18:00
gdzie? - Pracownie Kultury Maki, ul. Olchowa 8

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło