Pracownie Kultury Maki

Koncert Młodzi Zdolni

Data wydarzenia: 26-04-2016

Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie zawsze daje szansę zaistnieć młodym, utalentowanym ludziom. Właśnie dlatego co jakiś czas organizowane są koncerty z cyklu "Młodzi Zdolni".

Tym razem swoje umiejętności zaprezentują uczniowie pierwszej klasy Wydziału Wokalnego Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w Lublinie, pod kierunkiem prof. Jakuba Gąski. Będzie to pierwsze wystąpienie młodych wykonawców w Pracowniach Kultury Maki.

Jakub Gąska jest tenorem. Urodził się w Lublinie, gdzie ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. w klasie trąbki. Absolwent Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie śpiewu solowego oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie śpiewu prof. Ewy Iżykowskiej. Stypendysta Istituto Superiore di Studi Musicali „Achille Peri” w Reggio Emilia we Włoszech oraz stypendysta Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Występował na wielu prestiżowych scenach polskich, prezentując się w repertuarze zarówno operowym, operetkowym, jak i oratoryjnym i pieśniarskim. Zajmuje się również pracą pedagogiczną prowadząc klasę śpiewu solowego w Zespole Szkół Muzycznych nr 1 w Rzeszowie.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło