Pracownie Kultury Tatary

Koncert muzyki "The Beatles"

Data wydarzenia: 04-03-2016

Gdy w 1960 roku kilkoro przyjaciół postanowiło założyć zespół rockowy w Liverpoolu, nikt nie przypuszczał, że w przyszłości czterech chłopców w garniturach zostanie fenomenem światowej muzyki rozrywkowej.

Utwory zespołu "The Beatles" są ponadczasowe i słuchane przez ludzi w każdym wieku, każdej płci, koloru skóry i narodowości. Ogromna popularność Beatlesów, histeryczne reakcje nastolatek na widok wykonawców oraz liczne grupy naśladujące styl zespołu w swojej muzyce, przyczyniły się do powstania terminu Beatlemania, która rozpoczęła się w Europie, a do USA dotarła zanim jeszcze muzycy w ogóle po raz pierwszy odwiedzili ten kraj... laugh


     


Pracownie Kultury Tatary i FanClub The Beatles w Lublinie zapraszają na wyjątkowe wydarzenie poświęcone zespołowi. O godzinie 16:30 rozpoczniemy panel dyskusyjny z udziałem zaproszonych gości:

  • Krzysztofa Stanisława Wernera - Prezesa Lubelskiego FanClubu The Beatles,
  • Pawła Błędowskiego - muzyka i redaktora radiowego,
  • a także Jerzego Janiszewskiego - wieloletniego managera Budki Suflera, który uczestniczył również w nagraniach Beatlesów w 1967 roku.

O godzinie 17:30 zaprosimy Państwa na koncert akustyczny, składający się z utworów zespołu The Beatles i Jonha Lennona w wykonaniu Pawła Błędowskiego. Podczas koncertu muzyk wykona również swoje autorskie kompozycje.

Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A, 4 marca 2016 r., godz. 16:30, wstęp wolny.


     

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło