Pracownie Kultury Tatary

Koncert "My, Pierwsza Brygada"

Data wydarzenia: 10-11-2017

11 listopada 1918 roku, zawarcie rozejmu w Compiègne zakończyło I Wojnę Światową. Dzień wcześniej, tj. 10 listopada, na warszawski Dworzec Główny, w specjalnym pociągu z Berlina, przybył zwolniony z więzienia w Magdeburgu Józef Piłsudski. Został on mianowany naczelnym dowódcą wojska polskiego oraz Tymczasowym Naczelnikiem Państwa. Chociaż formalnie niepodległość Królestwa Polskiego ogłoszono 7 października 1918 roku, to dopiero w listopadzie naród polski w pełni odczuł odzyskanie wolności, a Polaków ogarnęły entuzjazm i głębokie wzruszenie. Po 123 latach, w takcie których nasz kraj został wymazany z mapy Europy, Polska pielęgnowana w sercach narodu wróciła do życia... W ostatnich latach II RP, ustawą z 23 kwietnia 1937, ustanowione zostało Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada.

Z okazji tego święta, kolejny rok z rzędu zapraszamy na całą serię wydarzeń kulturalnych w ramach Bloku Patriotycznego, które odbędą się 10 listopada w Pracowniach Kultury Tatary oraz 13 listopada w Pracowniach Kultury Maki.


W piątek, 10 listopada, o godzinie 18:00, zapraszamy do Pracowni Kultury Tatary, na patriotyczne popołudnie z muzyką! wink

Wystąpi dla Państwa chór chłopięcy "Słowiki lubelskie" pod dyrygenturą Ireny Sołtan, który zaprezentuje swoje aranżacje znanych pieśni patriotycznych. Dyrektorem chóru jest Bronisław Leszek Mikita, a opiekę nad chórem sprawuje Urząd Marszałkowski w Lublinie.

Dodatkowo publiczność przy akompaniamencie fortepianu (Agnieszka Schulz-Brzyska) będzie mogła włączyć się do wspólnego śpiewu i razem z Mariolą Zagojską (sopran) wykonać najsłynniejsze utwory, które przez lata zagrzewały Polaków do walki o wolność. Podczas koncertu zabrzmią między innymi: "Pierwsza Brygada", "Rozkwitały pąki białych róż", "O mój rozmarynie", "Maki" czy "Piechota".

Podczas wydarzenia zaprezentowany również zostanie pokaz tańców polskich w wykonaniu Anety Szymaniak i Mateusza Solowskiego.kiedy? - 10 listopada 2016 r., godz.18:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu BLOK PATRIOTYCZNY, który od kilku już lat jest naszą propozycją włączenia się w obchody dwóch najważniejszych świąt państwowych: Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Narodowego Święta Niepodległości.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło