Pracownie Kultury Tatary

Koncert "Przybyli ułani pod okienko"

Data wydarzenia: 10-11-2016

11 listopada 1918 roku, zawarcie rozejmu w Compiègne zakończyło I Wojnę Światową. Dzień wcześniej, tj. 10 listopada, na warszawski Dworzec Główny, w specjalnym pociągu z Berlina, przybył zwolniony z więzienia w Magdeburgu Józef Piłsudski. Został on mianowany naczelnym dowódcą wojska polskiego oraz Tymczasowym Naczelnikiem Państwa. Chociaż formalnie niepodległość Królestwa Polskiego ogłoszono 7 października 1918 roku, to dopiero w listopadzie naród polski w pełni odczuł odzyskanie wolności, a Polaków ogarnęły entuzjazm i głębokie wzruszenie. Po 123 latach, w takcie których nasz kraj został wymazany z mapy Europy, Polska pielęgnowana w sercach narodu wróciła do życia... W ostatnich latach II RP, ustawą z 23 kwietnia 1937,  ustanowione zostało Narodowe Święto Niepodległości, obchodzone 11 listopada.

Z okazji tego święta, kolejny rok z rzędu zapraszamy na całą serię wydarzeń kulturalnych w ramach Bloku Patriotycznego, które odbędą się 8 i 10 listopada Pracowniach Kultury Tatary oraz 13 listopada w Pracowniach Kultury Maki.


W czwartek, 10 listopada, o godzinie 17:00, zapraszamy do Pracowni Kultury Tatary, na patriotyczne popołudnie z poezją i muzyką! wink
 
Wystąpią dla Państwa Katarzyna i Dariusz Kwiatkowscy, którzy zaprezentują niezwykłe aranżacje znanych pieśni patriotycznych, a także Bartłomiej Brodawka recytujący patriotyczne wiersze.

 

PROGRAM KONCERTU:

 1. Moja piosnka II, Cyprian Kamil Norwid 
 2. Warszawianka
 3. Bartoszu Bartoszu
 4. Pieśń żołnierza, Adam Mickiewicz
 5. Ostatni mazur
 6. Pierwsza kadrowa
 7. Przybyli ułani pod okienko
 8. Białe róże
 9. My pierwsza brygada
 10. Szturm, Konstanty Ildefons Gałczyński
 11. Piechota
 12. Dziś do ciebie przyjść nie mogę
 13. Elegia o... (chłopcu polskim), Krzysztof Kamil Baczyński
 14. Pałacyk Michla
 15. Gawęda o miłości ziemi ojczystej, Wisława Szymborska
 16. Rota


kiedy? - 10 listopada 2016 r., godz.17:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu BLOK PATRIOTYCZNY, który od kilku już lat jest naszą propozycją włączenia się w obchody dwóch najważniejszych świąt państwowych: Święta Narodowego Trzeciego Maja oraz Narodowego Święta Niepodległości.

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło