Pracownie Kultury Tatary

Koncert RETRO TRIO

Data wydarzenia: 16-11-2017

Pracownie Kultury Tatary z niebywałą radością zapraszają Państwa na kolejny koncert z cyklu "Czwartkowy Gram-OFF/ON", w ramach którego zapraszamy młodych, lubelskich artystów, dając im okazję do zaprezentowania Państwu swojej twórczości!

W czwartek, 16 listopada 2017 r., o godzinie 20:00 zaprezentuje się Marta Baum w projekcie Retro Triolaugh

Retro Trio to projekt muzyczno-wizualny poświęcony kulturze lat 20/30-tych.  Jest to recital muzyczny poświęcony głównie legendarnym artystkom światowej sławy z okresu międzywojennego - Marlene Dietrich oraz Edith Piaf. Muzycy wykonują również polskie utwory (tanga i walce) z repertuaru Hanki Ordonówny czy Mieczysława Fogga. Pomysł zrealizowany został ze szczególną dbałością o warstwę nie tylko muzyczną, ale i wizualną, którą podkreślają specjalnie zaprojektowane stroje wokalistki oraz obrazy video. Artyści byli wielokrotnie nagradzani m.in. Złoty Liść na Ogólnopolskim Festiwalu im. Mieczysława Fogga.

W projekcie biorą udział: Marta Baum (wokal), Michał Iwanek (piano) i Katarzyna Bystrzycka (skrzypce).Pomysłodawczynią projektu jest Marta Baum - wokalistka i kompozytorka, twórczyni wielu projektów artystycznych i pasjonatka przedwojennej kultury. Marta jest absolwentką Krakowskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej (specjalizacja wokalistyka). Artystka zafascynowana kulturą lat 20/30-tych, głównie twórczością Marlene Dietrich, Edith Piaf i Hanki Ordonówny, postanowiła przełożyć swoją pasję na muzykę i stworzyła w roku 2007 projekt muzyczny - RETRO TRIO, nawiązujący do okresu przedwojnia. Marta Baum prowadzi również w warszawskim Radiu Aktywnym autorską audycję „RETROSPEKTYWA” o muzyce, teatrze i modzie lat 20/30-tych, a także organizuje wraz z Stowarzyszeniem OnOff Festiwal Retro „PERŁA I FRAK” Święto Kultury Międzywojnia w Lublinie. Wokalistka nie zamyka się jednak w jednej stylistyce muzycznej i jest otwarta na elektroniczne klimaty z gatunku electro-pop czy trip hop. Z projektem „BAUM” wystąpiła w Programie Kuby Wojewódzkiego.

W 2014 roku dołączyła do warszawskiej sceny klubowej jako Dj'ka PANI BUM angażując do tańca publiczność warszawskich klubów: Aioli, Momu, Nova Maska, The Eve, Teatr Syrena, Klub Dzik, Drukarnia, Boogaloo Beach Bar.

Serdecznie zapraszamy, wstęp bezpłatny!


kiedy? - 16 listopada 2017 r., godz. 20:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło