Pracownie Kultury Tatary

Koncert "Snów pejzaże"

Data wydarzenia: 30-03-2017

Ósmego marca obchodzimy coroczne święto nazwane "Dniem Kobiet", jako wyraz szacunku dla ofiar walki o równouprawnienie. Utarło się, że w tym dniu mężczyźni obdarowują bliskie Ich sercu kobiety kwiatami - najczęściej goździkami lub tulipanami - oraz drobnymi podarunkami. Dlaczego jednak mamy doceniać kobiety tylko jeden dzień w roku? Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" oficjalnie ogłasza drugi rok z rzędu MIESIĄC KOBIET! A co?! laugh

Przez cały marzec odbywać się będą bezpłatne wydarzenia dedykowane kobietom! Zapraszamy wszystkie Panie do skorzystania z naszej wyjątkowej oferty, a wszystkich Panów zachęcamy do zrobienia swojej wybrance prezentu i towarzyszenia Jej podczas naszych niesamowitych atrakcji!


Naszą dziewiątą propozycją w Miesiącu Kobiet 2017, będzie kolejny koncert z cyklu "Czwartkowy Gram-OFF/ON", w ramach którego zapraszamy naszych, lubelskich artystów, tworzących wartą wypromowania muzykę!

W czwartek, 30 marca 2017 r., o godzinie 20:00 zaprezentuje się duet: Anna Michałowska i Jakub Kotynia w koncercie pt. "Snów Pejzaże"laugh

Ania Michałowska i Kuba Kotynia tworzą duet nieprzerwanie już od ponad 10 lat. Zaczynając od występów ze standardami jazzowymi powoli dojrzewali do swojego repertuaru. Muzyka, którą wykonują znajduje się w kręgach jazzującego pop’u. Duży wpływ na artystów miała amerykańska wokalistka Dianne Reeves.

To co wyróżnia Anię to mocny, wyrazisty głos, a także niebywała ekspresja i umiejętność interpretacji pełnej wyrafinowanego smaku. Jej charakterystyczna barwa sprawdza się w wielu odcieniach jazzowej wokalistyki - od klasycznych brzmień standardów po formy całkiem nowoczesne. O Ani Michałowskiej można by pisać wiele – jedno jest jednak pewne – ma w sobie pasję i potrafi to przekazać głosem. Kuba natomiast jest wszechstronnym gitarzystą odnajdującym się w różnych gatunkach muzycznych od klasyki przez pop i rock aż do jazzu, któremu poświęcił lwią część swojego życia. Od lat akompaniuje na gitarze w sposób umiejętny i wyrafinowany jednak nie pozbawiony finezji, wrażliwości i energii.

Płyta „Snów pejzaże” to metaforyczne wyobrażenie jej twórców o otaczającym ich świecie. Krajobrazy kreślone za pomocą dźwięków dają wrażenie piękna, o którym tak często zapomina się w dzisiejszym świecie. Płyta zawiera utwory będące opowieściami ukazującymi wachlarz emocji i przeżyć. Dużym jej walorem są dopracowane teksty, wyrażające podejście Ani do słowa jako pierwiastka posiadającego moc budowania i niszczenia. Muzyczne krajobrazy, kreślone przez autorów płyty oraz ich przyjaciół Mariusza Migałkę, Andrzeja Namiotę oraz Agatę Różycką, dotykają spraw najistotniejszych, prowadząc słuchacza przez świat marzeń, wspomnień dzieciństwa i życiowej refleksji. Autorzy rezygnują z patosu na rzecz szczerego, wyważonego, mimo wszystko jednak głębokiego przekazu. Każdy z utworów na płycie ma w sobie magię i coraz bardziej zachwyca z każdym przesłuchaniem subtelnością i wyjątkowym brzmieniem instrumentów.

Serdecznie zapraszamy, wstęp bezpłatny!kiedy? - 30 marca 2017 r., godz. 20:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło