DDK "Bronowice"

Koncert zespołu GloriaVictis

Data wydarzenia: 02-05-2016

Od 1919 roku (z przerwą w latach 1940-1990), obchodzimy w Polsce Święto Narodowe Trzeciego Maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Ustawa ta była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 roku) nowoczesną, spisaną konstytucją. Przez politologów określana jest mianem "bardzo postępowego jak na swoje czasy dokumentu" i uznaje się ją za ukoronowanie wszystkiego, co dobre i oświecone w polskiej historii i kulturze. Od czasu odzyskania niepodległości w 1918 roku, Święto Konstytucji 3 maja było obchodzone jako najważniejsze święto państwowe.

Z okazji tego święta, kolejny rok z rzędu zapraszamy na całą serię wydarzeń kulturalnych w ramach Bloku Patriotycznego, który obchodzimy tym razem we wszystkich trzech siedzibach: 2 maja w siedzibie głównej domu kultury, 3 maja w Pracowniach Kultury Maki i 5 maja w Pracowniach Kultury Tatary!


Zapraszamy 2 maja 2016 roku do Dzielnicowego Domu Kultury "Bronowice", ul. Krańcowa 106, gdzie o godzinie 17:00 odbędzie się wyjątkowy koncert patriotyczny!

Zespół Wokalny "Gloria Victis" to grupa muzyczna zrzeszająca aktywnych seniorów, która od wielu już lat działa przy Dzielnicowym Domu Kultury "Bronowice". Próby Artystów odbywają się w naszej głównej siedzibie, przy ul. Krańcowej 106, w godzinach od 11:00 do 13:00, jednak gdy zespół przygotowuje się do występów, koncertów, przeglądów i innych ważnych wydarzeń, spotykają się, by opanować repertuar do perfekcji, nawet trzy razy w tygodniu...

Grupa prezentuje się podczas wielu lokalnych wydarzeń i godnie reprezentuje seniorów zamieszkałych w tej części miasta. W repertuarze zespołu znajdują się między innymi pieśni patriotyczne, religijne, ale także piosenki biesiadne.


DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło