Pracownie Kultury Tatary

Koncert zespołu Kształty Słów

Data wydarzenia: 16-02-2017

Pracownie Kultury Tatary z niebywałą radością zapraszają Państwa na kolejny koncert z cyklu "Czwartkowy Gram-OFF/ON", w ramach którego będziemy zapraszać naszych, lubelskich artystów, tworzących wartą wypromowania muzykę!

W czwartek, 16 lutego 2017 r., o godzinie 20:00 zaprezentuje się zespół Kształty Słówlaugh

Zespół Kształty Słów powstał w maju 2008r. w wyniku dołączenia do duetu Dariusza Kwiatkowskiego (fortepian, śpiew, kompozycje) i Agaty Klimczak (śpiew), dwóch pięknych pań Pauliny Grzechuły (skrzypce) i Marty Suproniuk (klarnet). W tym składzie można było usłyszeć zespół między innymi podczas Nocy Kultury w Muzeum Czechowicza w Lublinie czy rozdania nagród im. Włodzimierza Pietrzaka w Galerii Porczyńskich w Warszawie. W sierpniu do zespołu dołączył na gitarze basowej Michał Zuń, a w paŸździerniku Daniel Rutkowski (instrumenty perkusyjne). Od tego czasu skład zespołu był jeszcze kilkukrotnie zmieniany..

Na twórczość zespołu Kształty Słów składają się melodyjne piosenki do wartościowych tekstów. Pomimo tego, że zespół klasyfikuje się do nurtu piosenki literackiej, to wykorzystuje on to co najlepsze z różnych nurtów muzyki rozrywkowej. Czerpie inspiracje z rocka, jazzu, bluesa, bossa novy, folku, a nawet reggae. Sprawia to, że twórczość ich jest przystępna i atrakcyjna nawet dla osób na co dzień nie słuchających poezji śpiewanej i piosenki autorskiej.

Koncert "Nostalgia, wino i jazz" to poetyckie teksty w muzycznej oprawie pianina, skrzypiec oraz gitary. To koncert piosenki okraszonej wrażliwością zakochanych wraz z szelestem cicho spadającego jesiennego liścia, z pobrzmiewającą w tle nutką jazzu i tekstami Beaty Korybko.

Obecnie w skład zespołu wchodzą: Katarzyna Kwiatkowska (wokal), Dariusz Kwiatkowski (wokal, klawisze), Piotr Koczur (gitara) i Magdalena Sionkowska (skrzypce).

Serdecznie zapraszamy, wstęp bezpłatny!kiedy? - 16 lutego 2017 r., godz.20:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło