Pracownie Kultury Tatary

Koncert zespołu Panta Koina

Data wydarzenia: 12-01-2017

Pracownie Kultury Tatary z niebywałą radością zapraszają Państwa na kolejny koncert z cyklu "Czwartkowy Gram-OFF/ON", w ramach którego będziemy zapraszać naszych, lubelskich artystów, tworzących wartą wypromowania muzykę!

W czwartek, 12 stycznia 2017 r., o godzinie 20:00 zaprezentuje się zespół Panta Koinalaugh

Panta Koina jest lubelskim zespołem, którego skład tworzą dobrzy znajomi. Początki działalności grupy sięgają 2004 roku i związane są z miastem Parczew. W obecnym składzie zespół występuje od 2010 roku. Nazwa zespołu pochodzi od polskiej XIX wiecznej, radykalnej organizacji studenckiej. Muzyka, powstająca wspólnymi siłami, jest mieszanką różnych gatunków wywodzących się od rocka, które spajają przemyślane teksty (w tym poezja Zbigniewa Jerzyny, Rafała Wojaczka, Krzysztofa Karaska czy Michaiła Lermontowa) oraz dosadny przekaz muzyczny.

Kapela wystąpiła na wspólnych imprezach z takimi wyjadaczami polskiej sceny muzycznej jak Farben Lehre, T.Love, Analogs, Jelonek, KSU czy Kult. W lutym 2011 roku, dzięki wygranym na przeglądach rockowych, udało się zarejestrować materiał na EPkę „Martwe miasta”. W maju 2011 roku, zespół wystąpił w półfinale Eliminacji na Przystanek Woodstock, natomiast w lipcu 2012 roku w finale Festiwalu Młodych Talentów w Szczecinie. Pod koniec lutego 2013 roku ukazała się pierwsza, wydana na koszt własny, długogrająca płyta zespołu, zatytułowana „Pieśni ulic zniewolenia”, którą promuje teledysk do piosenki „Pytania” w reżyserii Krzysztofa Jakubowskiego. W październiku 2015 roku zespół wystąpił na Literackim Benefisie Ernesta Brylla w Studio Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego. W tym samym miesiącu ukazał się drugi album „Naród nasz bardzo lubi kamienować”, wydany również własnym sumptem, na którym oprócz kompozycji autorskich znajduje się cover Skaldów „Łagodne światło”. W czerwcu 2016 roku zespół otrzymał statuetkę Scyzoryka województwa świętokrzyskiego, w kategorii Muzyka Alternatywna.

W skład zespołu wchodzą: Hubert Bzoma (wokal), Jakub Dziarmaga (perkusja), Marcin Jeżu (bas), Łukasz Piłasiewicz (gitara wiodąca) i Robert Zapała (gitara).

Serdecznie zapraszamy, wstęp bezpłatny!kiedy? - 12 stycznia 2016 r., godz.20:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło