Pracownie Kultury Tatary

Koncert zespołu Violoncelles Celestes

Data wydarzenia: 08-06-2017

Pracownie Kultury Tatary z niebywałą radością zapraszają Państwa na kolejny koncert z cyklu "Czwartkowy Gram-OFF/ON", w ramach którego zapraszamy naszych, lubelskich artystów, tworzących wartą wypromowania muzykę!

W czwartek, 8 czerwca 2017 r., o godzinie 20:00 zaprezentuje się zespół Violoncelles Celestes​laugh

Violoncelles Célestes to trio wiolonczelowe mające w swoim repertuarze własne aranżacje utworów współczesnych, muzyki filmowej, a także covery znanych i lubianych klasyków muzyki popularnej. Jak to mówią, co trzy wiolonczele to nie jedna, przygotujcie się więc na dużo energii.

W skład zespołu wchodzą: Amelia Kosierkiewicz (wiolonczela), Ola Bałdyga (wiolonczela) i Emila Walasik (też wiolonczela wink ).

Amelia Kosierkiewicz jest z wykształcenia muzykologiem i animatorem kultury. Związana jest z krakowską i lubelską sceną muzyki niezależnej, a od 8 lat eksperymentuje także z muzyką preparowaną i ambientową. W tym roku obchodzić będzie dwudziestą rocznicę grania na wiolonczeli.

Ola Bałdyga jest wiolonczelistką, udzielającą się w takich zespołach jak Transilvia, Orkiestra św. Mikołaja i Odpust zupełny. Z wykształcenia jest architektem krajobrazu. Inspiracje czerpie od takich artystów jak Dead Can Dance, Miranda Sex Garden i PJ Harvey.

Emilia Walasik z muzyką miała styczność od najmłodszych lat. Jej pierwszym instrumentem był fortepian, a przygoda z wiolonczelą zaczęła się 4 lata temu. Pasją do grania zarazili ją rodzice i już jako 8-latka podejmowała pierwsze próby komponowania swoich własnych utworów fortepianowych. Poza Violoncelles Celestes, udziela się w projekcie Transilvia.

Serdecznie zapraszamy, wstęp bezpłatny!



kiedy? - 8 czerwca 2017 r., godz.20:00
gdzie? - Pracownie Kultury Tatary, ul. Hutnicza 28A

DDK tło
DDK tło
Tatary tło
Tatary tło
Maki tło
Maki tło
Krancowa tło
Krancowa tło